Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:

narozen 15. července 1959 v Boulogne-sur-Mer, Pas-de-Calais, Francie

Stručná filmografie

Fred
Gaspard a Robinson
Můj malý podnik
Náš příběh (Delon)
Slovo policajte (Delon)
Chaos
Les Clefs de bagnole

Touha věnovat se filmu ho přivedla k herectví, jehož průpravu získal v dramatických kurzech Cours Florent v roce 1982. První zkušenosti před kamerou začal sbírat v polovině 80. let ve vedlejších rolích, často policistů (Sokol, Slovo policajta, Trnkové blues, 37), než dostal větší příležitost v úloze bohémského hudebníka Neda, kterého svede láska dohromady se studentkou klasické literatury (Sophie Marceauová), v milostné komedii Studentka. Tragikomický portrét dobrosrdečného muže vytvořil v titulní postavě Robinsona, jenž pomůže bohatému mladíkovi (Gérard Darmon), kterého vyhnala manželka, v příběhu o přátelství Gaspard a Robinson.
Mezi nominované na Césara 1992 ho vynesla úloha nešťastného právníka Victora, řešícího problém nečekané ztráty zaměstnání a manželky, v hořké komedii Krize. Existenční a citové nesnáze se pokouší překonat také další jeho hrdina, vousatý jeřábník Fred, o jehož vztahu s mladou svobodnou matkou (Clotilde Courauová) vypráví sociální drama Fred. Opět neúspěšně se ucházel o Césara 1999 úlohou majitele rodinné tesařské firmy Ivana v komedii Můj malý podnik . Je laureátem Ceny Jeana Gabina (1989). Je synem průmyslníka a novinářky a vnukem soudce a zakladatele Éditions de Minuit, Jérôma Lindona.
V letech 1979-81 pobýval ve Spojených státech, kde se snažil prosadit jako hudebník v New Yorku a kde se podílel jako pomocník přes kostýmy na filmu Alaina Resnaise Můj strýček z Ameriky.
Po několikaletém vztahu se rozešel s monackou kněžnou Carolinou a roku 1999 se stala jeho manželkou herečka Sandrine Kiberlainová, s níž vytvořil ústřední manželskou dvojici v Sedmém nebi.
| zpět na seznam současných herců a hereček >