Francais English vytisknout přidat k oblíbeným
© 2002-2008 TK Webdesign • min. 800x600 • Firefox | Explorer | Safari | Mozilla • Stav počítadla:

narozena 18. srpna 1957 v Neuilly-sur-Seine, Paříž, Francie

Stručná filmografie

Jen pro tvé oči (Roger Moore)
Pravý břeh, levý břeh (Depardieu)
Wasabi (Reno)
Blanche
Ruy Blas 2002

Carole nejprve studovala filozofii na Sorbonně, a pak přešla na pařížskou Státní konzervatoř dramatického umění, kde absolvovala hereckou průpravu u Antoina Viteze. Pro film ji objevil režisér Luis Bunuel, který ji obsadil spolu se španělskou herečkou Ángelou Molinovou do hlavní role rozmarné a nevyzpytatelné dívky jménem Conchita, jejímuž magicky smyslnému kouzlu osudově propadne postarší zámožný muž (Fernando Rey), v ironickém milostném dramatu podle románu Pierra Louy"se Tajemný předmět touhy.
Jako mezinárodní hvězda se prosadila v následujícím desetiletí, kdy svou fotogenickou tvář exotických rysů propůjčila přitažlivým kráskám v komerčních filmech nejrůznějšího žánru a provenience: dcera zavražděného mořského archeologa Melina Havelocková, účastnící se po boku tajného agenta Jamese Bonda (Roger Moore) špionážních akcí, v bondovce Jen pro tvé oči; mimozemšťanka Rals-Akrai v pohádkové sci-fi Nemo; byzantská princezna Héméré v historické parodii Dobrý král Dagobert.
Césara 1989 jí vynesla úloha žádoucí, ale nepřístupné manželky obchodníka s auty Florence Barthelemyové, kterou její muž (Gérard Depardieu) podvádí se smyslnou sekretářkou (Josiane Balasková), v milostném snímku Příliš krásná pro tebe (režie B. Blier).V roce 1992 se představila také na divadle ve hře Harolda Pintera Stalo se včera. Vedle hereckých aktivit působí jako modelka pro kosmetickou firmu Chanel a jako aktivistka organizace Dětství a úděl, která se stará o postižené děti.
Jejím životním partnerem byl herec Gérard Depardieu (1997-2002), s nímž mnohokrát vystupovala na jevišti i na filmovém plátně.
| zpět na seznam současných herců a hereček >